رزولوشن 720 و 1080

تفاوت دوربین مداربسته با رزولوشن ۷۲۰و ۱۰۸۰ چیست؟

تعریف دوربین مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰

  • دوربین مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰ وضوح تصویری برابر با ۱۲۸۰*۷۲۰ دارد. در سال‌های دور رزولوشن ۷۲۰ برای دوربین‌های مدار بسته بسیار مناسب و کار آمد بوده ولی در طی زمان استفاده از این نوع دوربین مدار بسته کمتر شده است و جای خود را به دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ داده است. به وضوح تصویری که دوربین‌های مدار بسته ۷۲۰ دارند دوربین‌های مدار بسته HD نیز گفته می‌شود.
تفاوت رزولوشن 1080 و 720

تفاوت رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰

تعریف دوربین مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰

  • دوربین مداربسته با رزولوشن ۱۰۸۰ وضوح تصویری برابر با ۱۰۸۰*۱۹۲۰ دارد.  دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ کیفیت تصویری آن‌ها دو برابر دوربین‌های مدار بسته ۷۲۰ می‌باشد و به خاطر کیفیت تصویر دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰، Full HD نیز به انها گفته می‌شود.

تفاوت‌های رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در دوربین‌های مدار بسته

۱ وضوح تصویر دوربین مدار بسته

اصلی‌ ترین  و مهمترین تفاوت رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در وضوح  و کیفیت تصویر آن‌ها است. دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ دارای رزولوشن دو برابر نسبت به دوربین مدار بسته ۷۲۰ است. این بدین معنی است که دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ دارای وضوح تصویر بالاتری می‌باشد. بنابراین اگر می‌خواهید دوربین مدار بسته ایی با کیفیت تصاویر دقیق‌تری داشته باشید باید به سراغ دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ بروید.

 

تفاوت‌های رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در دوربین‌های مدار بسته

تفاوت‌های رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در دوربین‌های مدار بسته

۲ کارایی دوربین مدار بسته

تفاوت دیگری که در بین رزولوشن دوربین‌های مدار بسته ۷۲۰ و ۱۰۸۰ وجود دارد کارایی دوربین مدار بسته است. عملکرد و کارایی این دو رزولوشن به دلیل تفاوت در وضوح تصویر بسیار متمایز از یکدیگر است. دوربین‌های ۱۰۸۰ تصاویر شفاف‌تر و واضح‌تری نسبت به دوربین‌های مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰ دارند. به همین دلیل مامورین امنیتی اعتقاد دارند بهتر است از دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ با قیمت بسیار بالا استفاده شود تا بتوانند تصاویر با کیفیت بالایی در اختیار داشته باشند.

۳ پهنای باند دوربین مدار بسته

یکی دیگر از تفاوت‌های اصلی دوربین‌های مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ پهنای باند این مدل دوربین‌ها است. به دلیل اینکه دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ دارای وضوح تصویر بالاتری هستند به پهنای باند بیشتری نیز نیاز دارند. در حالی که دوربین مدار بسته ۷۲۰ در مقایسه با دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ پهنای باند کمتری نیاز دارد.

نکاتی جالب در مورد تفاوت رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در دوربین مدار بسته

  • دوربین مدار بسته ۱۰۸۰ در محیط‌هایی که نور کمتری در آن‌ها قرار دارد عملکرد بسیار بهتری دارد.
  • هر دو دوربین مدار بسته با رزولوشن ۷۲۰ و ۱۰۸۰ در محیط داخلی تقریبا تصاویر دقیقی را به شما ارائه می‌دهند.
  • دوربین‌های مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰ جزئیات بیشتری را در فضای باز نشان می‌دهند.

دوربین‌های مدار بسته ۷۲۰ با توجه به اینکه قیمت مناسبی دارند بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند و بسیار مناسب هستند. اگر نیاز دارید که از دوربین مدار بسته‌ای استفاده کنید که تمام جزئیات و موارد را به خوبی و با دقت بالایی نشان دهد بهتر است به سراغ دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ بروید. زمانی تفاوت رزولوشن ۱۰۸۰ و ۷۲۰ در دوربین مدار بسته برای شما مهم و قابل توجه است که بدانید برای چه محیطی دوربین مدار بسته لازم است.

توصیه‌هایی در مورد دوربین مدار بسته ۷۲۰ و ۱۰۸۰

  • اگر می‌خواهید در یک مکان تاریک و کم نور از دوربین مدار بسته استفاده کنید، به سراغ دوربین‌های مدار بسته با رزولوشن ۱۰۸۰ بروید.
  • اگر می‌خواهید دوربین مدار بسته شما اطلاعات دقیق و جزئیات بیشتری در اختیار شما قرار دهد به سراغ دوربین‌های مدار بسته ۱۰۸۰ بروید که وضوح تصویر بیشتری دارند.
  • در محیط‌های داخلی که نیازی به جزئیات فراوانی نیست و فقط وجود دوربین مدار بسته کافی می‌باشد بهتر است به سراغ دوربین مدار بسته ۷۲۰ بروید.
کیفیت تصویر رزولوشن 720 و1080

کیفیت تصویر رزولوشن ۷۲۰ و۱۰۸۰

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *