دوربین های مداربسته هایک ویژن به پلیس نیویورک کمک می کنند

دوربین های مداربسته هایک ویژن به پلیس نیویورک کمک می کنند

دوربین های مداربسته هایک ویژن به پلیس نیویورک کمک می کنند و این دوربین ها تولید شده کشور چین میباشد.

ابزارهای نظارتی با آن هایی  که در Sky Net درچین، بزرگ ترین سیستم نظارت ویدیویی بر روی زمین، موسسات تحقیقاتی دولتی چین و یک شرکت درگیر در این پروژه وجود دارند ، یکسان هستند.

در زمانی که چین و ایالات متحده در رقابتی چندین جبهه ای از جمله تجارت و تکنولوژی شدیدا درگیرهستند ، هایک ویژن به بزرگ ترین شرکت فن آوری دوربین مداربسته واقع شده در Hangzhou در شرق چین است، تجهیزات و نرم افزاربکار رفته توسط نیروی آمریکایی را که محافظت ازجمعیتی حدود ۸.۶ میلیون نفر را بر عهده دارد ، تامین کرده است.

ادعا شده  که سیستم Hikvision’s می تواند چهره ها را بدون توجه به نژاد شناسایی کند، در حالی که قبلا برخی از فن آوری های توسعه یافته غربی در مورد سفید پوستان ، صحیح تراز شهروندان سیاه پوست عمل می کرده است – اگرچه NYPD دلایل خود را برای استفاده از فن آوری چینی مورد بحث قرار نداده است.

برنامه “Sky Net ” که در حال حاضر به “Pingan Chengshi” یا “شهرهای ایمن” که جدیدا نام خود را تغییر داده است، مدعی شده که در سال گذشته ۱۷۰ میلیون دوربین مدار بسته  را در سرتاسر چین وصل کرده است. این وزارتخانه گفته که تا سال ۲۰۲۰ ، ۴۰۰ میلیون واحد دیگر نصب خواهند شد و به هر دو شهروند یک چشم تیزبین دوخته خواهد شد. پکن در نظر دارد تا هر کسی را، هر زمان، در هر نقطه از چین در عرض سه ثانیه شناسایی کند.

یک محله آمریکایی که در آن تکنولوژی به سبک”Sky Net “در حال توسعه یافتن است، برج های River Park، در برانکس، شمالی ترین بخش از پنج بخش نیویورک است.

برج های River Park یکی از بزرگ ترین توسعه مسکن یارانه ای توسط دولت برای خانواده های کم درآمد نیویورک است. این شهر که در سال ۱۹۷۵ تکمیل شد، دارای پیشینه تاریخی به مدت طولانی در رابطه با آتش سوزی، حلقه های مواد مخدر و خشونت های باندهای مختلفی بوده است. پلیس سعی کرد تا جرم را پایان دهد اما با اتهامات توقف و جستجوی  غیر ماهرانه و جستجوی خانه بدون مجوز مواجه شد.

براساس گزارش های رسانه های ایالات متحده، شکایت هایی  زیادی وجود داشت مبنی بر این که ماموران پلیس نژاد پرست آمریکایی ، افراد آفریقایی-آمریکایی را به عنوان مجرم متهم کرده اند.
براساس گزارش وب سایت هایک ویژن، هزاران دوربین Sky Net، به کمک نرم افزار هوش مصنوعی (AI)، از سال ۲۰۱۴ ، River Park  را زیر نظر داشته اند .

دوربین های مدار بسته مجهز به حسگرهای مادون قرمز و قادر به ثبت تصاویر با رزولوشن های بالا حتی در نور بسیار پایین، در ورودی ها، لابی ها، راهروها و پلکان های عمودی نصب شده اند و در تلاش برای شکست خرابکاری هستند.
بر طبق مقاله ای در مجله Security Products، سیستم نظارت Hikvision توسط  خود شرکت مدیریت دارایی برج های River Park   خریداری و نصب شد و NYPD دسترسی مستقیم به شبکه داشت.

در این مقاله  گفته است که ماموران می توانند تصاویر را از دور تماشا کنند و مظنونین را بدون قابل رویت بودن حضور پلیس با جزئیات دقیق تری ببینند.
در یک مورد، یک مرد جوان تحت تعقیب پلیس بود که وارد مجتمع شد تا یک دوست خود را ببیند.عکس او در پایگاه اطلاعاتی کامپیوتر بود و نرم افزار تشخیص چهره ، به افسران پلیس هشدار داد .دوربین ها حرکات مرد را در سراسر ساختمان ردیابی کردند. هنگامی که با دوستش وارد سالن شد، دستگیر شد.  NYPD به سوال و جواب در مورد این فن آوری از سوی روزنامه South China Morning پاسخ نداد.

نرم افزار Hikvision’s که می تواند فرد را با چهره، شکل و راه رفتن دنبال کند، می تواند به طور دقیق افراد  با تمام رنگ های پوستی را تشخیص دهد. شرکت های فن آوری از جمله مایکروسافت و IBM اغلب از مدل های سفید پوست برای آموزش هوش مصنوعی شان استفاده کردند.

در فوریه سال ۲۰۱۸، یک موسسه مطالعه فن آوری در ماساچوست کشف کرد که یک ماشین مایکروسافت هر بار می تواند مردان سفیدپوست را تشخیص دهد، اما در هنگام تشخیص  یک زن سیاه پوست مقدار خطای بیش از ۲۰ درصد دارد. در همین حال گوگل، پس از اینکه AI  در سال ۲۰۱۵ ،افراد آمریکایی -آفریقایی را به عنوان “گوریل ” معرفی کرد، عذرخواهی کرد.

گوگل در پاسخ به پرس و جوهای Post  گفت که از آن اشتباه وحشت زده شده و گام هایی برای جبران آن برداشته است، هر چند که ” مانند همه سیستم ها، این سیستم هم قطعا کامل نیست. ”
این شرکت اظهار داشت که سیاست این شرکت در رابطه با هوش مصنوعی(AI)  اختصاص به این موضوع دارد که ” هوش مصنوعی را  ” برای “فن آوری هایی که اطلاعات را جمع آوری  یااستفاده برای نظارت بر نقض هنجارهای بین المللی پذیرفته شده می کنند ، طراحی یا بهینه سازی نخواهد کرد .

مایکروسافت به سوالات مربوط به فن آوری خود پاسخ نداد.

یکی از اعضای تیم فنی هایک ویژن به Post گفت که فن آوری نظارت Hikvision’s تعصب نژادی ندارد.
او گفت: “[ فن آوری ]  تشخیص چهره در بسیاری از مناطق مورد استفاده قرار گرفته است. “در جوامعی با جمعیت زیادی از سیاه پوستان ، بسیارعملکرد خوبی داشته است .”

میزان دقیق استفاده از دوربین های چینی و نرم افزار، در شبکه نیویورک مشخص  نیست، اما طبق یک سند رسمی که توسط مقامات چینی تهیه شده است و توسط Post نیزدیده شده است  ، محصولاتهایکویژنتوسط NYPD در” مقیاسی بزرگ” استفاده می شوند.

Liu Jing ، یک محقق آزمایشگاه ملی تشخیص الگو در آکادمی علوم چین در پکن، گفت که تشخیص چهره ها با رنگ پوست تیره توسط ماشین ، چالشی بزرگ برای توسعه دهندگان هوش مصنوعی در طول سال ها بوده است.

Liu که در پروژه هایک ویژنشرکت نداشته ، گفت که حل این مشکل نیازمند “جهش  ها و مرزهایی در فن آوری” است.
براساس این سند، تکنولوژی Hikvision از یک مطالعه مشترک توسط محققان دانشگاه Wuhan در Hubei و موسسه Xian  از Optics and Precision Mechanics  در استان Shaanxi  ، برای بهبود کیفیت فیلم نظارتی شبانه ، نشات می گیرد .

دوربین های نور کم یا مادون قرمز می توانستند اشیاء را در محیط تاریک”ببینند”، اما تصاویری که آن ها تولید می کردند اغلب درهم و برهم و ناواضح بودند. برنامه نویسان چینی الگوریتمی ایجاد کردند که با یادگیری از داده های ویدیویی موجود، می تواند به دقت جزئیات را ،در تصویر با کیفیت پایین، به ویژه ویژگی های صورت را، ارزیابی کند.

یک مهندس Hikvision دیگر به Post گفت: پس از سال ها بهبود، اکنون این سیستم می تواند فردی را در شب با” تنها چند ستاره چشمک زن در آسمان” شناسایی کند.
مهندس گفت: این فن آوری بر روی افرادی که رنگ پوست تیره تری دارند، با روشن کردن رنگ چهره آن ها عمل می کند ، بنابراین ماشین با احتمال کمتری به دلیل رنگ پوست آن ها اشتباه می کند.

این موضوع  امکان این را به ما می دهد تا بر تفاوت های صورت افراد تمرکز بهتری داشته باشیم. او گفت: ” این شناسایی تقریبا فوری و بسیار قابل اعتماد است.” براساس اسناد دولت چین، محصولات و فن آوریHikvision در سراسر ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته اند. این شامل ۳,۸۱۳ کیلومتر (۲۳۶۹ مایل)جاده ۱ ایالات متحده آمریکا ، طولانی ترین جاده شمال –جنوب آمریکا می شود که شهرهای اصلی در ساحل شرقی رابه هم متصل می کند.

پس ازاین که کاخ سفید و بعضی قانونگذاران ایالات متحده ، برخی از شرکت ها را به دخالت در سرکوب کمپین های داخلی چین متهم کردند و تهدید کردند که ذخایر تراشه را به کارخانجات آن ها قطع می کنند، شرکت های بزرگ فن آوری چینی از جمله هایک ویژنمی توانند در معرض تحریم های احتمالی آمریکا بر علیه چین قرار بگیرند. محصولات نظارتی چینی به شدت بر سنسورهای پیشرفته و واحدهای پردازش ساخته شده توسط سازندگان تراشه آمریکایی وابسته اند.

هایک ویژن به پرس و جوهای پلیس در این زمینه و مسائل دیگر پاسخ نداد

پس از امتناع از پاسخ به درخواست افشای اطلاعات در مورد جزئیات برنامه تشخیص چهره، از NYPD در ماه می سال ۲۰۱۷ توسط مرکز حریم خصوصی و تکنولوژی دانشگاه جرج تاون شکایت شد.

براساس گزارش روزنامه New York Daily News در ماه مارس گذشته، این نیرو استدلال کرده است که انجام این کار به روند تحقیقات آسیب رسانده و به مجرمان کمک می کند.

هنگامی کهPost  در مورد پرونده سوال کرد، دفتر معاون اطلاعات عمومی کمیسر NYPD گفت که این نیرو همیشه باید میان حقوق خصوصی افراد و امنیت عمومی تعادل برقرار کند.
براساس گزارش رسانه های ایالات متحده، در ماه های اخیر بسیاری از ادارات دولتی فدرال ایالات متحده – از جمله سفارت ایالات متحده در افغانستان و چندین پایگاه نظامی ایالات متحده –با اشاره به نگرانی های امنیتی ، دوربین هایی را از ساختمان های خود بیرون آورده اند.

با توجه به گفته پروفسور دانشکده دولت در دانشگاه Peking که استفاده از فن آوری در حکمرانی را مورد مطالعه قرار داده است ، پیشرفت در نظارت بدون توجه به تغییر سازنده های (وسایل نظارتی) نیز ادامه خواهد یافت.

این پروفسور که نخواست نامش فاش شود گفت:” دولت ایالات متحده می تواند همه دوربین های چینی را از خیابان ها بیرون بکشد و کسب وکار برای شرکت های نظارتی آمریکا ایجاد کند و مالیات دهندگان نیز مایلند که این طرح اجرا شود.
پکن و واشنگتن در رقابتی برای تیدیل شدن به بزرگ ترین دزدکی نگاه کن به افراد در دنیا هستند .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *