ریکاوری دوربین مداربسته

ریکاوری تصاویر پاک شده دوربین مداربسته

ریکاوری تصاویر پاک شده دوربین مداربسته

ریکاوری تصاویر پاک شده دوربین مداربسته: ممکن است این مشکل برای شما پیش آمده باشد که به صورت کاملا اتفاقی تصاویر و اطلاعات بر روی دوربین مداربسته تان پاک شود و یا برخی اطلاعات را به عمد پاک کنید اما در یک مقطع زمانی به آن ها احتیاج پیدا کنید در این موارد می توانید تصاویر پاک شده دوربین مداربسته را بازگردانی و یا به اصطلاح ریکاوری کنید .

ریکاوری دوربین مداربسته به جهت بازگردانی اطلاعات و عکس ها صورت می گیرد و در مواردی هم بسیار کاربردی است و می تواند تاثیر زیادی در تامین امنیت جانی و مالی افراد داشته باشد .

اما محدودیت هایی در رابطه با ریکاوری دوربین مداربسته وجود دارد یکی از آن ها در زیر شرح داده شده است :

میزان گنجایش و ظرفیت هارد دیسک دوربین های مداربسته در این باره بسیار تاثیر گذار است , هر اندازه که ظرفیت هارد دیسک بیش تر باشد قادر به ضبط تصاویر و ویدیو های بیش تری هم خواهد بود اما در واقع پس از گذشت چندین روز و یا حتی چندین ماه گنجایش هارد دیسک تمام شده و شروع به حذف اطلاعات قدیمی و جایگزینی اطلاعات جدید می کند که در این موارد امکان ریکاوری دوربین مداربسته وجود نخواهد داشت چرا که تصاویر قدیمی عملا پاک شده و حتی نرم افزارهای مربوطه هم کارساز نمی باشند .

نرم افزار ریکاوری دوربین مداربسته

در رابطه با ریکاوری دوربین مداربسته نکات متعددی وجود دارد که کاربر بایستی به آن ها توجه کند , نرم افزار ریکاوری دوربین مداربسته از نرم افزارهای پیشرفته و به روزی است که در اختیار کاربران قرار گرفته می شود و می تواند اطلاعات را تا حد وسیعی بازیابی کند .

نرم افزار ریکاوری برای هریک از انواع دوربین های مداربسته و دستگاه های DVR متفاوت است و کاربر بایستی بر اساس نوع دستگاه ضبط کننده اقدام به بکارگیری یکی از انواع نرم افزارهای ریکاوری دوربین مداربسته نماید , این نرم افزارهای مخصوص در بسیاری موارد کارساز هستند اما در مواردی هم به دلیل عدم توانایی آن ها در پروژه های پیچیده می توان مشاوره های لازم را از مراکز بازیابی اطلاعات به عمل آورد .

یک نرم افزار ریکاوری دوربین مداربسته می تواند از قابلیت های زیر برخوردار باشد :

می تواند تصاویر و اطلاعات را بر اساس فرمت آن ها بازیابی کند .
می تواند اطلاعات را بر اساس تصاویرشان ریکاوری نماید .
تمامی اطلاعاتی که به هر علت از هارد دیسک حذف شده اند قابل بازیابی هستند .
و بسیاری قابلیت های دیگر که در هریک از انواع نرم افزارهای ریکاوری دوربین مداربسته متفاوت است . این درحالی است که به دلیل تفاوت رمزنگاری ها و نحوه عملکرد هریک از انواع دستگاه های DVR در برخی موارد امکان استفاده از نرم افزارهای معمولی به جهت ریکاوری دوربین مداربسته وجود ندارد .

ریکاوری دوربین مداربسته

گاها به دلیل خطاهای کاربر بخش اعظمی از اطلاعات هارد دیسک پاک می شود و برای بازگردانی آن ها نیاز به صرف زمان و هزینه است برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی می توان یکسری اصول را رعایت کرد :

ظرفیت هارد دیسک

همانطور که در قسمت قبل هم به آن اشاره شد ظرفیت هارد دیسک اهمیت زیادی دارد و کاربر بایستی از این موضوع مطلع باشد که هر چند وقت یکبار هارد دیسک اطلاعات قبلی را پاک و اطلاعات جدید را جایگزین می کند , هارد دیسک ها با توجه به ظرفیتی که دارند ( مثلا یک ماه ) اطلاعات را جایگزین می کنند بعد از آن اطلاعات روز ۳۱ ام جایگزین فیلم روز یکم می شود بنابراین کاربر با آگاهی از این مساله می تواند از اطلاعات موجود در هارد دیسک کپی بگیرد .

جابه جایی هارد دیسک

هارد دیسکی که بر روی دستگاه DVR نصب می شود به هیچ وجه نبایستی جابه جا شود و جدا شدن آن از دستگاه DVR می تواند خساراتی را به اطلاعات و تصاویر هارد دیسک وارد کند که در موارد متعددی هم این اطلاعات توسط نرم افزارهای معمولی ریکاوری دوربین مداربسته قابل بازیابی نیستند .

منبع تغذیه دوربین مداربسته

هریک از انواع دوربین های مداربسته بنا به نوع و مدلی که دارند از منابع تغذیه مختلفی برخوردار هستند اما نکته مهم و قابل توجه در این باره کیفیت منبع تغذیه است , منبع تغذیه دوربین مداربسته باید به گونه ای باشد که آسیبی به هارد دیسک وارد نکند گاها به دلیل کم و زیاد شدن ولتاژ ممکن است برخی اطلاعات پاک شده و نیاز به ریکاوری دوربین مداربسته باشد .

خرید دوربین مداربسته

مهم ترین پروسه در رابطه با خرید انواع تجهیزات و سیستم ها ( نه فقط دوربین های مداربسته ) کسب اطلاعات و آگاهی در آن زمینه است , قبل از خرید دوربین مداربسته و تجهیزات آن اطلاعاتی کامل و جامع در این باره کسب کنید و با دیدی گسترده اقدام به خرید این نوع سیستم ها نمایید تا مشکلاتی این چنینی سر راهتان قرار نگیرد .

ریکاوری دوربین مداربسته DVR

ریکاوری دوربین مداربسته از پیچیدگی هایی برخوردار می باشد و دلیل این امر هم امنیت در دوربین های مداربسته است چرا که اطلاعات در هر یک از دوربین های مداربسته کد گذاری شده و این کدها هم در دیگر سیستم ها قابل شناسایی نیستند و تنها خود کاربر در سیستم مربوطه قادر به مشاهده و شناسایی آن هاست این مساله اگر چه امنیت اطلاعات را در دوربین های مداربسته به قدر زیادی افزایش می دهد اما در واقع پیچیدگی هایی را در امر بازیابی و ریکاوری به دنبال خواهد داشت .

فرمت هریک از تصاویر و اطلاعات دوربین های مداربسته با یکدیگر متفاوت است و به دلیل مسائل حفاظتی قابل شناسایی در دیگر دستگاه ها و سیستم ها نیستند به همین دلیل هم کاربر بایستی همواره تمام تلاش خود را به کار گیرد تا خدشه ای به اطلاعات دوربین مداربسته وارد نشود .

0 پاسخ

ثبت دیدگاه

مایل به ملحق شدن به بحث هستید ؟
به ما بپیوندید !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *