اتاق مانیتورینگ

محل مناسب نصب دستگاه DVR و NVR

به هنگام نصب دوربین مداربسته آن چه که مهم است این است که تجهیزات مربوط به آن در مکانی قرار گیرد که جلو چشم نبوده و به راحتی در دسترس سارقین و افراد خرابکار نباشد. در این مقاله جاهای مناسبی را که می توانید برای نصب تجهیزات خود درنظر بگیرید ارائه می شود:

نصب تجهیزات در DataCenter یا اتاق Server

سازمان ها، شرکت ها، مراکز تجاری و ساختمان های بزرگ دارای اتاقی می باشند که به آن DataCenter یا اتاق Server گفته می شود. این اتاق ها مکان هایی هستند که تمامی تجهیزات الکترونیکی در آن قرار می گیرد و به مثابه یک مرکز اصلی کنترل، نظارت و ساماندهی دوربین مداربسته، شبکه کامپیوتری، مخابرات، برق و سایر تجهیزات الکترونیکی و آن سازمان می باشند. از آن جایی که در طراحی این اتاق ها امنیت بالایی در نظر گرفته می شود و هر شخصی به راحتی نمی تواند به آن ها دسترسی داشته باشد، مکان مناسبی جهت قرارگیری تجهیزات دوربین مداربسته از جمله دستگاه های DVR و NVR می باشند.

اتاق Monitoring

اتاق مانیتورینگ در هر سازمان، به اتاقی گفته می شود که نیروهای امنیتی آن سازمان با استفاده از مانیتورهای بزرگی که در آن اتاق ها نصب می شود در حال رصد و مانیتور کردن دوربین های مداربسته هستند. از آن جایی که این اتاق ها امنیت بالایی دارند و به راحتی در دسترس عموم نیستند، مکان مناسبی جهت نصب دستگاه DVR و NVR و سایر تجهیزات دوربین مداربسته می باشند.

Rackها و محفظه های ایمن

بسیاری از افراد از Rack برای قرار دادن دستگاه DVR، NVR و سایر تجهیزات مربوط به دوربین مداربسته خود استفاده می نمایند. این محفظه ها توسط کارخانه های سازنده برای نصب تجهیزات الکترونیکی ساخته می شوند. برخی از افراد نیز ابعداد محفظه مورد نظر خود را به یک آهنگر سفارش می دهند و از ایشان می خواهند که برای تجهیزات دوربین مداربسته شان یک محفظه در ابعاد مورد نظرشان بسازد. سپس با قرار دادن قفلی بر درب آن، از تجهیزات دوربین مداربسته خود مراقبت می نمایند.

سقف کاذب، دیوار کاذب و اتاق زیر شیروانی و انباری

در برخی از شرکت ها، واحدهای تجاری و ساختمان های مسکونی کوچک تر، دستگاه DVR و یا NVR را داخل سقف کاذب و یا دیوار کاذب قرار می دهند و یا از اتاق زیر شیروانی و یا انباری برای نصب دستگاه های خود استفاده می نمایند. خوبی این جایگاه ها در این است که به سادگی در دسترس سارقین و یا افراد خرابکار قرار ندارد.